המכון הלאומי לחקר שרותי הבריאות ומדיניות הבריאות (ע”ר)

The Israel National Institute For Health Policy Research

פרופ' יוסף פליסקין

פרופ' יוסף פליסקין

פרופ' יוסף פליסקין הוא מופקד הקתדרה לניהול רפואי על שם סידני ליסווד באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. הוא חבר המחלקה להנדסת תעשיה וניהול והמחלקה לניהול מערכות בריאות. כמו כן יש לו מינוי נילווה בבית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת הארוורד.
פרופ' פליסקין הוא בעל תואר ראשון במתמטיקה וסטטיסטיקה מהאוניברסיטה העברית בירושלים (1969) ובעל תואר מוסמך (1970) ודוקטורט (1974) במתמטיקה שימושית (חקר ביצועים) מאוניברסיטת הארוורד.
מחקריו של יוסף פליסקין מתמקדים בנושאים של קבלת החלטות בבריאות ורפואה, ניהול תפעול של מוסדות בריאות, ניתוחי עלות-יעילות, הערכת טכנולוגיות רפואיות, תורת התועלת ותורת ההחלטות. הוא זכה לקבל בשנת 2005 את פרס:

"Career Achievement Award" from the Society for Medical Decision Making.

פרופ' פליסקין פרסם למעלה ממאה מאמרים בנושאים של דיאליזה, השתלת כליות, ניתוחי מעקפים בלב, גילוי מוקדם של תסמונת דאון, התפתחות עששת בשיניים, חוות דעת רפואית שנייה, תופעת החולה הדחוי וכן תרומות מתודולוגיות בתחום של תורת ההחלטות ותורת התועלת. הוא היה שותף לעיצוב מושג ה- QALY המהוה את הבסיס לכל ההערכות הטכנולוגיות ברפואה. הוא שותף לחיבור שני ספרים:

Decision Making in Health and Medicine: Integrating Evidence and Values (Cambridge University Press, Cambridge, UK, 2001).
Focused Operations Management for Health Services Organizations (Jossey-Bass, San-Francisco, 2006).

jpliskin@bgu.ac.il